eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.

Tarama Takip Kullanmanız İçin 4 Neden

Bu Yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Tarama takip, karar alma ve süreç geliştirme noktasında şirketler için faydalı bilgiler sağlar. Nasıl mesajlaşmaların olduğunu ve müşterilerin nasıl içeriklerden hoşlandığını görebilirsiniz.

Rekabet

Her sektörde, rakiplerini anlamak durumunda olmalısınız, rakiplerini anladığında, hangi stratejileri izlediklerini bilebilmek akıllıca bir harekettir. Tarama takip rakiplerinin pazarlama stratejileri hakkında öngörü sağlarken kendi performansınızı rakibinizin performansıyla karşılaştırma olanağına sahip olabileceksiniz. Rakiplerinizi online ortamda takip etmeli ve yaşadıkları zorlukları kavramalısınız, bu zorluklara çözüm üreterek kendi müşterileriniz için uygulayabilirsiniz. Ayrıca, rakiplerinizin herhangi bir kriz karşısında nasıl adımlar izlediğini takip ederek onların tecrübelerinden bir kriz karşısında neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Tarama Takip

Kri̇z

Şirketler genellikle bir krizle karşılaştıklarında tarama takip yöntemine başvururlar. Ve bu yanlış bir hareket değildir. Eğer şirketler tarama takibi düzenli kullanıyorlarsa, yaşanılan krizlerden kaçınabilmesi kuvvetle muhtemeldir. Ama henüz yeni bir kriz içerindeyseniz, çekinmeden tarama takibe başvurabilirsiniz. Krizin ilerleme durumunu takip etmeniz için tarama takip kullanmanız oldukça faydalı olacaktır. Raporlar size duyarlılık, yön ve bu duruma etki eden unsurları anlamanız konusunda değerli bilgiler sağlar. Bu da size krizleri atlatabilmeniz için nasıl stratejiler inşa etmeniz konusunda öncü olur. Mesela tepkileri izleyerek, eylemlerinizin müşterileriniz ile olumlu duygular üretip üretmediğini görebilirsiniz veya işlerinizi kötüleştirebilirsiniz. Müşterilerinizin hangi kanalları kullandığını bilerek bu kanallara odaklanabilir, müşterilerinizin işlerinizi gerçekten görebilmelerini sağlayabilirsiniz.

Krizi atlama noktasında listenin en başındaki en etkileyici unsur, size yardımcı olma ihtimali olan muhtemel insanlara krizi tanıtmaktır. Onlarla iletişim kurabilir, iş birliği yapmak isteyip istemediklerini öğrenebilirsiniz. Bu yol mesajınızın daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacak ve krizin etkisini hafifletecektir.

Yeni̇ Pazarlar

Eğer işlerinizi diğer pazarlarda da büyütmek gibi bir planınız varsa, tarama takip son derece kullanışlı olacaktır. Bu size insanların ürünleriniz hakkında sizin gibi düşünüp düşünmeme öngörüsünü kazandıracaktır ve nasıl talepler olduğunu yakınen görmüş olacaksınız. Ürünle ilgili sorunları ayarlayarak ve süzerek büyümek istediğiniz pazarın lokasyonunu seçebilirsiniz.

Sektördeki̇ Trendler

Sektörde olup biten her şeyi takip etmek ve zirvedeki konumunuzu bilmeniz veya sadece adım atabilmeniz önemlidir. Bu tür bilgiler amacına uygun hareket etmenizi sağlar ve müşterilerinizle yakın ilişkiler kurma noktasında içerik oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, uzun vadede iş stratejisi geliştirebilmek için ve kendi markanızı rakiplerinizden farklı kılmak için yardımcı olacaktır.

Rate this post
0 0 votes
Article Rating
Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama

Biz Sizi Arayalım

  • Bize +90 212 909 5278‘den ya da +90 532 313 39 84 nolu Whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.
  • eKORUMA’da içeriğiniz kaldırıldıktan sonra ödeme yaparsınız
  • Kaldırmak istediğiniz linkin durumunu canlı olarak online sistemimizden takip edersiniz.

Talep Formu

  • Bize +90 212 909 5278‘den ya da +90 532 313 39 84 nolu Whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.
  • eKORUMA’da içeriğiniz kaldırıldıktan sonra ödeme yaparsınız
  • Kaldırmak istediğiniz linkin durumunu canlı olarak online sistemimizden takip edersiniz.

Tanıtım Videosu Gelecek

İçerik Gönderme Formu

[ninja_form id=10]

Uzmanına Soru Sorun

[ninja_form id=11]